Jak stosować chlorellę?

Tabletki chlorella – rekomendowane dawkowanie

Kiedy stosowana jest chlorella w tabletkach najlepiej spożywać po 2 do 3 gramów (10-15 tabletek) chlorelli dziennie. Taka dawka jest dobrze tolerowana zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

Chlorellę można przyjmować zarówno przed, w trakcie, jak i po posiłku, popijając dużą ilością wody. Możesz pobierać zalecaną dawkę jednorazowo lub rozłożyć ją na dwie lub trzy tury poranną, południową i wieczorną: co zresztą okazało się być bardzo efektywną metodą. Bogata w substancje odżywcze chlorella to suplement z dużą ilością witamin wspomoże regenerację organizmu. Zauważysz u siebie zielony stolec. Jest to spowodowane wysokim stężeniem chlorofilu w chlorelli. To nie jest niebezpieczne. Tym bardziej nie jest to znak przedawkowania. Zaobserwujesz większy, jak i częstszy stolec — nawet w niektórych przypadkach do trzech razy dziennie. Jest to znak oczyszczania jelit i ich powrotu do zdrowego rytmu pracy. Tak więc nie ma powodu do zmartwienia, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie.

Tabletki chlorella – suplement zdrowy i bezpieczny

Badania naukowe dowiodły, że chlorella to suplement, którego spożycie nawet do 1kg dziennie, nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Nawet gdyby było możliwe połknąć tak dużą ilość chlorelli w ciągu jednego dnia to poza dolegliwościami ze strony żołądka w postaci uczucia ciężkości, nie przyniosłoby to żadnych skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać o tym, aby pilnować przyjmowania suplementu Chlorella. Dawkowanie ma wpływ na późniejsze samopoczucie.

Głównie w Azji i w Stanach Zjednoczonych, chlorella należy do najlepiej sprzedawanych produktów wśród zdrowej żywności. Miliony ludzi konsumują ją, bądź to w postaci pasty, napojów czy tabletek. Odnotowano, jak dotąd, bardzo nieliczne przypadki osób, u których wystąpiły niepożądane reakcje po zażywaniu chlorelli, nawiasem mówiąc bardzo łagodne.
Alergiczne reakcje na chlorellę są możliwe, jednakże należą do rzadkości.

Na początku pośród niechcianych efektów zażywania chlorelli w tabletkach bądź innej formie notuje się wzrost ilości gazów w jelitach. Po kilku dniach, a w ekstremalnych przypadkach po jednym do półtora tygodnia, wzdęcia znikają.

Rada: Jeżeli podczas przyjmowania chlorelli czujesz się napęczniały, pij więcej wody oraz produktów bogatych w kwasy mlekowe: kefir, jogurt, zsiadłe mleko.