Chlorella w tabletkach – suplement, dawkowanie

Rekomendowane dzienne spożycie

Kiedy stosowana jest chlorella w tabletkach najlepiej spożywać po 2 do 3 gramów (10-15 tabletek) chlorelli dziennie. Taka dawka jest dobrze tolerowana zarówno przez dorosłych jak i dzieci.

Chlorellę można przyjmować zarówno przed, w trakcie jak i po posiłku, popijając dużą ilością wody. Możesz pobierać zalecaną dawkę jednorazowo lub rozłożyć ją na dwie lub trzy tury poranną, południową i wieczorną: co zresztą okazało się być bardzo efektywną metodą. Bogata w substancje odżywcze chlorella ? suplement z dużą ilością witamin wspomoże regenerację organizmu. Zauważysz u siebie zielony stolec. Jest to spowodowane wysokim stężeniem chlorofilu w chlorelli. To nie jest niebezpieczne. Tym bardziej nie jest to znak przedawkowania. Zaobserwujesz większy jak i częstszy stolec ? nawet w niektórych przypadkach do trzech razy dziennie. Jest to znak oczyszczania jelit i ich powrotu do zdrowego rytmu pracy. Tak więc nie ma powodu do zmartwienia, można powiedzieć że wręcz przeciwnie.

Badania naukowe dowiodły, że spożycie chlorelli nawet do 1kg dziennie, nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Nawet, gdyby było możliwe połknąć tak dużą ilość chlorelli w ciągu jednego dnia to poza dolegliwościami ze strony żołądka w postaci uczucia ciężkości, nie przyniosłoby to żadnych skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać o tym, aby pilnować przyjmowania suplementu Chlorella. Dawkowanie ma wpływ na późniejsze samopoczucie.

Głównie w Azji i w Stanach Zjednoczonych, chlorella należy do najlepiej sprzedawanych produktów wśród zdrowej żywności. Miliony ludzi konsumują ją, bądź to w postaci pasty, napojów czy tabletek. Odnotowano, jak dotąd, bardzo nieliczne przypadki osób, u których wystąpiły niepożądane reakcje po zażywaniu chlorelli, nawiasem mówiąc bardzo łagodne.
Alergiczne reakcje na chlorellę są możliwe, jednakże należą do rzadkości.

Na początku pośród niechcianych efektów zażywania chlorelli notuje się wzrost ilości gazów w jelitach. Po kilku dniach, a w ekstremalnych przypadkach po jednym do półtora tygodnia, wzdęcia znikają.

Rada: Jeżeli podczas przyjmowania chlorelli czujesz się napęczniały, pij więcej wody oraz produktów bogatych w kwasy mlekowe: kefir, jogurt, zsiadłe mleko.